A w nowym roku... goło i wesoło ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

majacek z poprzednich lat, to znaczy z których lat ??

sativ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 sty 2010, 15:05

Nieprzeczytany post autor: sativ »

Dzisiejszy dzień spędziłem głównie odsypiając i czytając o "systemie/idei J16" - http://www.james16group.us/Guests/guestmaterial.html [o wiele więcej na forum FF]

na prawdę ciekawe założenia, dopiero się zagłębiam ponieważ ogrom materiału poraża... ale z wieloma rzeczami się zgodzę, zwłaszcza z używaniem większych interwałów czasowych... Scalping nigdy mi osobiście nie leżał, widzi mi się niczym podpierdalanie węgla z wagonów kiedy stoją na bocznicy, zamiast kulturalnie porwać pociąg. :twisted: Co prawda porwanie pociągu jest o wiele trudniejsze, ponieważ momenty i miejsca gdzie się to może stać zdarzają się cholernie rzadko, ale wymierne efekty są o wiele większe i wymagają mniejszego nakładu czasu, + mniej nogi bolą od biegania i spieprzania przed SOKistami ;) [co nie znaczy zę z bocznicy nie można popieprzyć na prawdę sporej ilosci węgla- w Polsce często można nawet spotkać się z kradzieżą całej bocznicy włącznie, a raczej głównie z torami ;) ]

Awatar użytkownika
majacek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 28 mar 2010, 22:54

Nieprzeczytany post autor: majacek »

Mihau pisze:majacek z poprzednich lat, to znaczy z których lat ??
2007-2010

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

majacek pisze:
Mihau pisze:majacek z poprzednich lat, to znaczy z których lat ??
2007-2010
O ile wiem w 07 i 08 nakłady monet GN, były ogromne stąd ciągle niektórzy sprzedawcy na Allegro proponują je za 2,20 zł :D Ja kupuję tylko monety które mi się podobają tematycznie, a nie na przykład "90 rocznica powstania NIK" :shock: Albo "180 lat bankowości centralnej w Polsce". Kto to kupuje ?? :lol:

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

sativ pisze:Wykres na W1, jeśli by brać pod uwagę tylko jego mówi że są opcje. Może zasięg trochę zawyżyłem, biorąc pod uwagę również M1 wychodzi bardziej okolica 1.46....
Chyba MN1 :?: :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

sativ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 sty 2010, 15:05

Nieprzeczytany post autor: sativ »

Tak, MN1 ;)
Obrazek

Wg. wykresu MN1 zaięg tej fali wzrostowej poinien wynosić ok. 1.45-1.46, zależnie od tego co się będzie działo :)

Za to na D1:

Obrazek

jak widć mamy ważny opór 1.342, przewiduję cofkę do niższego, dość słabego oporu, bądź lot do najniższego, a następnie up. Aktualnie jest sporo opcji, więc czekam aż się sytuacja w miarę [dla mnie] wyklaruje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

sativ pisze:Wg. wykresu MN1 zaięg tej fali wzrostowej poinien wynosić ok. 1.45-1.46
Od 3 lat próbują pokonać kanał wieloletni na MN1 i d..
Rok Królika co kicnie za kanał :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

sativ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 sty 2010, 15:05

Nieprzeczytany post autor: sativ »

Nie obstawiam że pokonają, 1,5 to była lekko zawyżona opcja nie uwzględniająca MN1.. Ale TP na 1.46- czemu nie ;)?
Obrazek

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

sativ pisze:Ale TP na 1.46- czemu nie
Za kilka lat czemu nie :lol:
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

sativ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 sty 2010, 15:05

Nieprzeczytany post autor: sativ »

Jak na razie dzień bardzo udany, po pobudce blady świt 9 rano ustaliłem że wchodzę po swingu na 1.3310. Tak też uczyniłem, po czym w okolicahc 12 wlazłem w longa na edwardzie po 1.3323 i pojechałem za zajęcia ustawiając BE na 35 pips, SL ok. 40 , z trailing stopem 30p oraz wysokie TP. Jak an razie 50p na + a ja zaczynam się zastanawiać jak sensownie wyjść z tej pozycji [plan zakładał w najgorszym wypadku TP na SL z trailing stopa z powodu długiej nieobecnośći]

/po krótkiej analizie sytuacji- oraz głównie z sytuacji na krossowej parze z USD/CAD wygląda na to że edek nie będzie sypał już za bardzo do góry. Miałem rano nadzieje na retest 1.3423, ale chyba wyłożę się na SL z +40p ;) Wniosek na przyszłość- lepiej określać TP...
Obrazek

ODPOWIEDZ