5 najgroźniejszych problemow w tradingu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
exnergy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: exnergy »

cos co dziala dla nich i w ich stylu ;) tak chyba nalezy myslec, a nie cos co zawsze dziala w kazdej sytuacji w 1000% czyli niedoscigniony grall, nalezy go rozumiec wlasnie tak jak na poczatku napisalem

Mi$$$ek

Nieprzeczytany post autor: Mi$$$ek »

Dla niektórych najgorszym problemem są emocje...

jocker
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: jocker »

Anonymous pisze:Dla niektórych najgorszym problemem są emocje...





Dla mnie tez to bylo problemem ale wkoncu dotarlo do mnie ze trzeba ryzykowac bardzo malo np.2 % i emocje odchodza, wazne jest rowniez posiadanie trejding planu i wiara w niego poparta testami bo sztuka jest tez nie wylamywac sie z niego po serii strat.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2313
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Jocker Mi$$$iek czekał na Twojego posta 6 miechów Ty nic, rok ni nadal się nie odzywasz... w końcu po prawie 20 miesiącach został Anonymous abyś go dostrzegł... ale i tak intencje są najważniejsze...
"If music is dying musicians are killing it" - MP

copy
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:20

kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: copy »

Nie wiem, czy ten temat będzie nadal kontynuowany, ale mam nadzieję, ze i owszem, skoro miał tak dobry pocztątek. Dlatego proponuje teraz szczegółowo opisać poszczególne elementy gry. Bo przeciez to gra - nic więcej. I jak każda gra opiera się - tak naprawdę - na prawdopodobieństwie i statystyce. Naszym edge jest jedynie - a może przede wszystkim - system, który daje w dłuższym terminie (statystyka) większy zysk niz stratę (prawdopodobieństwo). I to co warto by szczegółowo omówić, to ponadczasowe elementy gry, które tę przewagę jeszcze bardziej uprawdopodabniaja, albo raczej minimalizują ryzyko przy zachowanym prawdopodobieństwie (jeśli gramy cały czas tym samym systemem). Myśle tu o MM i precyzji w składaniu zleceń. MM jest dość szeroko przebadane, ale mało mówi sie o precyzji w składaniu zleceń, a wystarczy, że we własnym systemie odejmiemy lub dodamy (odpowiednio) po 1 pipsie do kazdej zamkniętej pozycji i porównamy wynik w dłuższym terminie z dotychczasowymi. Stąd często zdziwienie tradera, która niby robi wszystko ok ,a rachunek stoi mu w miejscu lub nawet traci. Jedyne, co robi źle, to poślizg o 1-2 pipsy na każdej transakcji.

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

jocker pisze:bo sztuka jest tez nie wylamywac sie z niego po serii strat
Włśnie ! po stracie chwila przerwy i do boju !!! nie myśleć o niej. :)

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

Czy strata pieniędzy jest zła?
Nie jest zła jeśli wynika z systemu, jeśli dostałeś sygnał i masz wejść i okazuje się że straciłeś trochę kasy to jest to dobry trade tak samo dobry jak ten w którym kasę zarobisz.

Głupie natomiast są straty wynikające z nie trzymania się ustalonych reguł, pomyłki w ustawieniu lota ( mi się zdarzyło ), kliknięcia buy zamiast sell ( to mi się nie zdarzyło ) i inne głupoty ale jeśli jest trade który wynika z sysa i kończy się na SL to jest to dobry trade.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

FEAR

To jest mój największy problem - bardzo trudno się go pozbyć - nawet na demo. :cry:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

Trzeba mieć swój sposób. Musisz znaleźć coś co Cię odstresuje i druga sprawa to bezwzględnie się trzymać systemu. I zadziała. I nie bać się inwestować, albo się decydujesz albo nie.

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

klonmarcin pisze:FEAR
Przed czym,przed stratą? :|

ODPOWIEDZ