20% miesięcznie - skalping Median renko

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

Witajcie
To mój drugi dziennik założony na tym forum( 1 dziennik założyłem jak byłem "swieżakiem " ponad 2 lata temu.
Do dziś zdążyłem wyzerować kilka depozytów , spędziłem setki godzin próbując miliona możliwych strategi. Byłem na kilku płatnych szkoleniach (które co prawda zbyt wiele mi nie dały) , przeczytałem kilka książek. Ogólnie dość mocno forex dał mi w kość bez jakichkolwiek dobrych rezultatów. Jestem jednak człowiekem dość mocno upartym i zawziętym - dlatego nie poddałem się. Mam nadzieję że ten dziennik odmieni wszystko.

Postanowiłem teraz założyć dziennik głównie po to aby kontrolować swoją dyscyplinę.

Teraz trochę zasad i założeń :
- zaczynam od dziś grę nową strategią(własnego autorstwa) opartą o Median renko 2 pipsy
- system oparty jest o 5 wskaźników ( nie zdradzę dokładnych zasad strategi i jakie są to wskaźniki)
- depozyt z jakim startuję od dzisiaj - 1 950zł
- gram tylko od 7-18 i tylko i wyłącznie EUR/USD
- SL - maxymalnie 13 pips , ale jeśli cena da mi przeciwny sygnał na wskażnikach to wychodze jeszcze szybciej - czyli średni sl powinien wynieść około 6-9 pipsów
- BE- nie używam , pozycja jest Trailowana w oparciu o wskaźniki dlatego będą się zdaćać kilku pipsówe zyski
- sztywno ustawione TP1 - 50% - pozycji zamykam na + 26 pipsy
- TP2 - trailowana w oparciu o wskaźniki
- Risk na 1 pozycję 3% - czyli obecnie 0.15lota ( jeśli depo zwiekszy się o 1000zł wtedy przeliczam nowy RISK 3%)
- zawsze otwarta tylko 1 pozycja
- dziennie powinny być 1-5 wejść w zależności od impetu rynku

Na koniec każdego dnia załączę czysty wykres pokazujący wejścia i statystyki.
To chyba na tyle.
pozdr Marek

Awatar użytkownika
wenpow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 13 cze 2011, 21:01

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: wenpow »

swego czasu widzialem ciekawa strategie na ff oparta o median renko. chetnie obejrze screeny z twoimi wejsciami. good luck

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

Na dziś koniec gry.
NIe moge znaleść buttona do edycji sowich postów na forum - gdzie on jest? wiecie?
Musze poprawić h gry aby było od 7-17.

Co do dzisiejszego dnia , to zakończył sie prawie na 0( honorowe 3zł zysku :-) ). Mogło być znacznie lepiej brakło 1 pipasa aby nie wykosili mojego SL. Jest jednak jak jest.

26.06.2014
3 wejścia
+0,6 pipsa
+0,15%

Obrazek

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

Podsumowanie dzisiejszego piątku.

Dość małą zmienność edka nie pozwala na złapanie fajnych trejdów, ostatnia pozycja zamknięta tylko ze względu na czas (piątek 19.30) - w normalny dzień przetrzymałbym tą pozycje dłużej. Głównie o tochodzi aby złapać zaczynający się trend i w miarę możliwości wyciągnąc z niego jak najwięcej.


27.06.2014
4 wejścia
- 3 pipsy
- 0,57%

Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian_G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:03

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: Adrian_G »

Fajnie. Powodzenia!
Mój blog o data science i inwestycjach: http://akcjaestymacja.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: Jones »

aż sie dziwie że takie masz efekty na renko
kiedyś tego próbowałem i marny efekt był
no zobacze co z tego wyjdzie bo plany masz ambitne
hej
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

narazie efektów nie ma - ale trzeba być dobrej myśli :-) Ja przerabiałem range bary, renko i jednak median renko chyba mi najbardziej odpowiada.

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

Przez weekend posiedziałem trochę na testowaniem na kartce różnych wariantów MM do swojego systemu.
I zdecydowałem się troszkę zmienić TP .
Sl - zostaje po staremu - maxymalnie 13 pips / lub gdy wskażniki pokażą, że trzeba szybciej wiać z pozycji to zamykam ( średnie SL powinien wyjśc około 8 pipsów)
TP - sztywno ustawione 26 pips( dla całego zlecenia - nie dzielę pozycji na 2 część jak w pierwotnej wersji)/lub gdy wskaźniki pokażą, że trzeba szybciej wiać z pozycji to zamykam ( średnie TP powinien wyjść około 17 pipsów)


R:R powinno być w granicy 1:2
Skuteczność 40-50%
miesięcznie powinno być około 60 -70 sygnałów - ale na pewno nie wykorzystam wszystkich bo musiałbym siedzieć przy kompie cały czas od 7-17 (a na pewno nie mogę sobie na to pozwolić)

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Czyli VPS i robicik. Optymalne rozwiązanie o ile uda się stworzyć robota. Powodzenia i pipsów życzę.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

Ten system nie zabardzo nadaje się na EA . Trzeba niestety ślęczeć przed kompem i spokojnie czekać.

ODPOWIEDZ