20% miesięcznie - skalping Median renko

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jarfx05
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2013, 01:27

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: jarfx05 »

wykosilo bo sam na to pozwoliles...myslisz ze rynek bedzie respektowal Twojego 10 pipsowego stopa i robil swingi do 10 pips?...Jezeli pozwolisz cenie odebraci ci twoje pieniadze to ona to zawsze zrobi...To masz jak w banku...Moja rade jesli mozna to poracuj nad stopem...z tego co widze masz wiecej wejsc ktore mialy szanse na tp gdyby nie stop. Ciasny stop to nie gwarancja bezpieczenstwa tylko zabojstwo dla tejdu...A za konsekwencje w dzialanio ..szacun... :)

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

jarfx05 pisze:wykosilo bo sam na to pozwoliles...myslisz ze rynek bedzie respektowal Twojego 10 pipsowego stopa i robil swingi do 10 pips?...Jezeli pozwolisz cenie odebraci ci twoje pieniadze to ona to zawsze zrobi...To masz jak w banku...Moja rade jesli mozna to poracuj nad stopem...z tego co widze masz wiecej wejsc ktore mialy szanse na tp gdyby nie stop. Ciasny stop to nie gwarancja bezpieczenstwa tylko zabojstwo dla tejdu...A za konsekwencje w dzialanio ..szacun... :)

SL jest wystarczający 10 pips to max jak cena się oddala to SL redukuje jeszcze. Ważne aby pracować nad dobrym R:R:-) Z czasem wyjdą dobre wyniki - mam przeczucie.

A jak tobie dziś poszło ?

jarfx05
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2013, 01:27

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: jarfx05 »

no wlasnie..ciagniesz go za cena do momentu az ciwbie wywali i nici z dobrej tranzakcji...Mymy zuzpelnie inne podejscie do stopa..dla mnie stop to miejsce na wyktesie gdzie moja wizja trejdu traci sens.

A poszlo wedlug planu..napisalem ci wczesniej gdzie postawilem sella i target

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

jarfx05 pisze:no wlasnie..ciagniesz go za cena do momentu az ciwbie wywali i nici z dobrej tranzakcji...Mymy zuzpelnie inne podejscie do stopa..dla mnie stop to miejsce na wyktesie gdzie moja wizja trejdu traci sens.

A poszlo wedlug planu..napisalem ci wczesniej gdzie postawilem sella i target
No właśnie mamy całkowicie inne podejście do stopa - bo gramy całkowicie innymi systemami. Nie możesz negować mojego podejścia do zarządzania pozycją nie znając zasad mojej gry. Trzeba poczekać jeszcze z 2 miesiące i jeśli faktycznie system będzie cały czas tracił - to wtedy stwierdzę że coś jest nie tak. Ten miesiąc faktycznie jest kiepski ale na początku załapałem wtopę duża(na którą obecnei już bym sobie nie pozwolił) potem doszlifowałem jeszcze filtry , wyszła sprawa jeszcze opóznień z wchodzneim z "łapy" więc musiałem przestawić się oczekujące zlecenia. Tak naprawdę od kliku dni wszystko jest poukładane tak jak ma być i trzeba tylko grać. Trailowany SL nie jest zły bo ogranicza nam straty i zabezpiecza zysk - trzeba oczywiście odpowiedni go trailować. Wiadomo nieraz wywali nas chamsko tak jak wczoraj - ale SL trailowałem odpowiednio więc mam czyste sumienie. W przypadku Mrenko łątwo zobaczyć w jaki sposób jest optymalnie trailować SL .

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

28.07.2014 - był dniem " ślimaka" wykres się ślimaczył i nie dał żadnego setupu

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

Dziś dopiero podaje podsumowanie wczorajszego dnia.
Wczoraj było jedno wejście na sell, które dzis zostało zamknięte na sztywnym TP . Trochę to trwało, ale szczęsliwie się zakończyło - czyli cierpliwość i konsekwencja popłaca.

Tak ogólnie to edek strasznie małe zasięgi dzienne robi - i rusza się jak ślimak

29.07.2014
+6,13%
+26 pipsy

Obrazek

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

30.07.2014 - brak wejścia

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

Dziś już raczej nie planuję żadnych wejść . Dlatego podsumuję mijający miesiąc.

LIPEC 2014 - PODSUMOWANIE
Co do założenia zysku 20% /mies.- nie udało się zrealizować.
Miesiąc kończę na stracie -6,8% . ( -29 pipsów)
Depo wynosi 1 824zł

Jestem jednak zadowolony , bo tak naprawdę ostatnie 15 dni były grane zgodnie z systemem, założeniami i w miare takim spokojem "ducha" :-)

Początek miesiąca był dość kiepski w ciągu jednego dnia narobiłem startę ponad 18% , którą potem w ciągu pozostałego czasu konsekwentnie odrabiałem. Tak duża strata była spowodowana " niedoszlifowanym" systemem i problemami z IronFx.
Okazało się, że musze grać na zlecenia oczekujące - bo szybkie ruchy,wieszanie się MT4 znacznie opóźniają moje wejścia.

Dodatkowo udostępniam wyniki na MyFxbook. Tam można dokładnie śledzić na bieżaco wyniki gry.
Z tego co zauważyłem muszę postarać się aby średnia zyskowana tranzakcja zwiększyła się do około 19 pipsów oraz podciągnąć skutecznośc delikatnie.

Od kolejnego miesiąca gram 0,18 lota - przez cały miesiąc(odpowiada to 3% depo na stan obecny). Wartość pozycji zawszę będę ustalał w 1 dniu nowego miesiąca - potem przez cały miesiąć gram ustalonym lotem.

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

Jak poprzednio miesiąc zaczął się straszną stratę , ten obdarował mnie pięknym zyskiem :-)

Dziś super dzionek były 2 wejścia gdy miałem 1 pozycję już zabezpieczoną na BE , pojawi się kolejny sygnał na longa. Skusiłem się i 2 sekundy potem byłem już na dużym plusie.

Co ciekawe wskażnik w MT4 pokazuje mi 14,92% natomiast Myfxbook 16.01% - ciekawe czemu są takie rozbiezności ? I którym wyliczeniom tu wierzyć :-) Wg. moich obliczeń racje ma Myfxbook . Dlatego od dzisiaj będę posługiwał się wyliczeniom z MyFXbook.

1.08.2014
+16,01%
+ 52 pipsy
2 wejścia w longa


Obrazek

3dvision
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:56

Re: 20% miesięcznie - skalping Median renko

Nieprzeczytany post autor: 3dvision »

4.08.2014
-3,84%
-14,5 pipsy

2 wejścia na sell nietrafione


Obrazek

ODPOWIEDZ