10102 Start

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Dzięki dalan. Chodziło właśnie o to, aby było przejrzyście. Cięcie strat to podstawa. Trzeba pamiętać, że raz nabyta umiejętność w tradingu nie jest stała. Zauważcie, że pewne schematy sprawiają, że trudniej jest zamknąć stratę a w innych przychodzi to z łatwością.
Obrazek
Obrazek

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Dax i złoto
XAUUSDM1_28.08.png
DE30M1_28.08.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2017, 19:56 przez trader niedoskonaly, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

I dwie niezłe wtopy. Na euro i funcie.
EURUSDM1.png
GBPUSDM1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: Jones »

trader niedoskonaly pisze:I dwie niezłe wtopy. Na euro i funcie.
EURUSDM1.png
GBPUSDM1.png
interwał M1 to twój podstawowy ?
nie za mały :roll:
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Można powiedzieć, że podstawowy ale posiłkuje się też m5. Trejdowałem też sporo na m3, ale w mt4 go nie ma. Czasem m1 wydaje się zbyt niskim interwałem a czasem okej. Wszystko zależy od sytuacji na rynku a ta w ostatnich miesiącach na walutach faktycznie może nie jest zbyt odpowiednia dla m1 i mojego stylu gry i dosyć ciężko mi się traduje.

W obu przypadkach zbyt późno zamknąłem stratę, później niż robię to zwykle i tak właściwie to jedyny problem w tych trejdach. W obu straciłem dwa razy tyle ile planowałem.
Obrazek
Obrazek

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Zagrania na eurusd z dzisiaj (tzn. już z wczoraj)
EURUSDM1.png
Kolejne 20% do przodu i kolejne zlecenie wypłaty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

2 tygodnie minęły, 10 dni tradingowych za mną, 9 do przodu. Depozyt początkowy 10 102 zł, dźwignia 1:50. Obsunięcie około 10%. Zysk jakieś 60% . 3 wypłaty łącznie na kwotę 5500zł czyli blisko 55%. 50% transakcji na plus. Obecnie stan rachunku to 10 480zł. Z 10 102zł rozpocznę nowy tydzień natomiast resztę przeznaczę na:
Możliwe, że część zysków trafi na drugi rachunek, gdzie będę celował w stopy zwrotu około 500%-1000% w perspektywie kilku dni, ewentualnie minus 100%.
Obrazek
Obrazek

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Najważniejsza rzecz to akceptacja strat.
Rozróżniacie cięcie strat od akceptacji strat? Nie zawsze cięcie strat równa się ich akceptacji. Niezaakceptowana strata w pewnym momencie prowadzi do dużej straty niwelując cały dzień/tydzień miesiąc ciężkiej pracy. To jest coś czego uczę się cały czas. Niezbędny element stabilnego tradingu.
Obrazek
Obrazek

Nieśmiertelny Trader

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

trader niedoskonaly pisze:Najważniejsza rzecz to akceptacja strat.
Rozróżniacie cięcie strat od akceptacji strat? Nie zawsze cięcie strat równa się ich akceptacji. Niezaakceptowana strata w pewnym momencie prowadzi do dużej straty niwelując cały dzień/tydzień miesiąc ciężkiej pracy. To jest coś czego uczę się cały czas. Niezbędny element stabilnego tradingu.
Od 7 lat strata Mnie zawsze boli, zawsze o niej myślę i zawsze Mnie stresuje. Dopiero sen i nowy dzień pomaga, ewentualnie weekend. Nie udało Mi się wyeliminować tego czynnika, mina zawsze wtedy jest dość poważna i nie do śmiechu. Bo to nie naturalne dla człowieka. Dlatego trading jest taki wyniszczający, dlatego traderzy z firm proptradingowych spędzają tam kilka lat i narta, byle jak najszybciej się nachapać obracając milionami funtów, pozgarniać roczne bonusy i dać Sobie w końcu z tym spokój dlatego zwykły Kowalski traci i tracił będzie. To nie jest sport na długie lata.

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Dlatego gram day trading. Każdy dzień zaczynam z czystą kartką. Dziennik będę prowadził (czyt. publiczny myfxbook) do momentu 30% DD albo do momentu rzucenia etatu, chyba że przyjdzie mi do głowy coś innego.

Te wielkie bonusy, o których mówisz to tylko dla nielicznych, bardzo nielicznych i to tylko w firmach jak ostc, gdzie nie ma payoutu a jest podstawa. W firmach prop tradingowych, gdzie masz payout nie ma bonusów, jest coraz większy payout,

Nieśmiertelny zaczerpnąłem od Ciebie pomysł na lokalizację.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ