100% Mechaniczna Strategia GBP

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
BeQuiet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 17 sie 2015, 22:33

100% Mechaniczna Strategia GBP

Nieprzeczytany post autor: BeQuiet »

Cześć wszyscy.

Wrzucam tu założenia i wyniki testów jednego z systemów. Nie myślałem że będę dzisiaj to publikował bo robiłem to dla przetestowania tej strategii w celu zweryfikowania jej WSTĘPNEJ skuteczności i spisałem założenia dla osoby, która miała by to dla mnie zamienić w robota żeby to dalej testować, ale to to jakoś po tych kawalerskich, weselach i innych wydatkach.
Testowany tylko na parze GBP/USD na H1, nie wiem czy działa na innych parach walutowych. Ogólnie to testy robione pod bardziej pesymistyczny scenariusz, i podczas transakcji, które rozstrzygnięciem było przesunięcie kilku punktowe, zaliczałem je na swoją nie korzyść.

Kod: Zaznacz cały

System w dwóch zdaniach: Zaglądasz o 10:00, sprawdzasz świecę 9:00, składasz przeciwstawne zlecenia na "min" i "max". Do tego dokładasz SL, TP, BEP'a, OCO i MM 


Pierwsze spostrzeżenia to temat BEP'a otóż 50% to chyba za mało, bo jak za szybko ustawimy to cena może wrócić i zamknąć nam na BEPie, w testach był bep około 70-100% range.

Pozdrawiam Bquiet :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=_nghI-5J3nE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“Whether you think you can, or you cannot, you are right.” - Henry Ford

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: 100% Mechaniczna Strategia GBP

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

A skąd wiesz, że w tych twoich testach np. Sl nie był zaliczony wcześniej niż TP?
Czyli zamiast zysku była strata.

To samo dotyczy BE, a nawet kolejności otwierania pozycji oczekujących.
Jeśli z testera MT4 masz te wyniki to szkoda twojego czasu.

BeQuiet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 17 sie 2015, 22:33

Re: 100% Mechaniczna Strategia GBP

Nieprzeczytany post autor: BeQuiet »

JAREK67 pisze:A skąd wiesz, że w tych twoich testach np. Sl nie był zaliczony wcześniej niż TP?
Czyli zamiast zysku była strata.

To samo dotyczy BE, a nawet kolejności otwierania pozycji oczekujących.
Jeśli z testera MT4 masz te wyniki to szkoda twojego czasu.
Zwracałem uwagę na to gdy cena po otwarciu wracała spowrotem do boxa i z jakiego poziomu wracała bo to drugie wiązało się BE. Ze 2 transakcje wymagały spojrzenia na wykres M1 i sprawdzenia czy najpierw był TP czy SL. Jednakże większość transakcji zakonczonych z TP były to silne ruchy w jednym kierunku bez wracania.

Kolejność zleceń to jest tak ze jak juz wybije mi SL i cena przesunie się dalej o te 30pkt to otwiera sie przeciwstawne zlecenie na tych samych zasadach.

W testerze mt4 nie bardzo rozumiem? Na bieżąco obserwuje wykres i codziennie zapisuje to co sie dzieje, sa to dane które mam na wykresie od brokera HFT na demo.
“Whether you think you can, or you cannot, you are right.” - Henry Ford

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: 100% Mechaniczna Strategia GBP

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

BeQuiet pisze:
JAREK67 pisze:A skąd wiesz, że w tych twoich testach np. Sl nie był zaliczony wcześniej niż TP?
Czyli zamiast zysku była strata.

To samo dotyczy BE, a nawet kolejności otwierania pozycji oczekujących.
Jeśli z testera MT4 masz te wyniki to szkoda twojego czasu.
Zwracałem uwagę na to gdy cena po otwarciu wracała spowrotem do boxa i z jakiego poziomu wracała bo to drugie wiązało się BE. Ze 2 transakcje wymagały spojrzenia na wykres M1 i sprawdzenia czy najpierw był TP czy SL. Jednakże większość transakcji zakonczonych z TP były to silne ruchy w jednym kierunku bez wracania.

Kolejność zleceń to jest tak ze jak juz wybije mi SL i cena przesunie się dalej o te 30pkt to otwiera sie przeciwstawne zlecenie na tych samych zasadach.

W testerze mt4 nie bardzo rozumiem? Na bieżąco obserwuje wykres i codziennie zapisuje to co sie dzieje, sa to dane które mam na wykresie od brokera HFT na demo.
Benedyktyńska praca. :shock:

BeQuiet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 17 sie 2015, 22:33

Re: 100% Mechaniczna Strategia GBP

Nieprzeczytany post autor: BeQuiet »

JAREK67 pisze:Benedyktyńska praca. :shock:
Daj mi jakieś prawdziwe dane historyczne, ja załatwię EA. Ty mi dasz dane ja Ci dam EA :D Jeżeli cię to kiedyś zainteresuje to możemy się dogadać. Póki co to nie mam EA, teraz to testuje ten system do przodu przynajmniej przez następny miesiąc, i będę się trochę cofał w testach i wszystko będzie zależało od wyniku. Nie chcę za długo zwlekać bo trzeba łapać motyle póki latają. Póki co nie ma większego problemu żeby stworzyć EA, ale ciężko mi zdobyć dobre dane, bo dla ostatniego EA testy to w ogóle nie odzwierciedlały realiów.


21.09.2016
Range: 272, TP: 408
Świeca o 11:45 otwiera Buy Stop +30, potem o 14:15 cena przesunęła się na +165pkt (60% range), następnie cena wróciła i świeca o 16:45 wyrzuciła nas na SL, cena nadal spadała i otwarła zlecenie przeciwstawne Sell stop. O 20:00 wyrzuciło nas na SL.
Wynik transakcji to dwa SL po 272pkt, przy MM risk 30pln na transakcje to -60pln.

Chcę tylko zaznaczyć że to nie dziennik transakcyjny tylko opis mechanicznej strategii i przykładowe zagranie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“Whether you think you can, or you cannot, you are right.” - Henry Ford

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: 100% Mechaniczna Strategia GBP

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

EA na JForex możesz testować tick po ticku. Po za tym jeżeli działasz na TF H1 nawet tester dla MT4 sprawdzi się dobrze. W Twoim systemie, żeby było przekłamanie na SL TP świeczka M1 musiałaby być "dłuższa" niż świeczka H1, co jest mało prawdopodobne. Ten system to London Breakout zdaje się, jest sporo EA napisanych pod tę strategię.

BeQuiet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 17 sie 2015, 22:33

Re: 100% Mechaniczna Strategia GBP

Nieprzeczytany post autor: BeQuiet »

Pablo90 pisze:EA na JForex możesz testować tick po ticku. Po za tym jeżeli działasz na TF H1 nawet tester dla MT4 sprawdzi się dobrze. W Twoim systemie, żeby było przekłamanie na SL TP świeczka M1 musiałaby być "dłuższa" niż świeczka H1, co jest mało prawdopodobne. Ten system to London Breakout zdaje się, jest sporo EA napisanych pod tę strategię.
"London Breakout" - dzięki Pablo90 za podpowiedź to dużo pomaga. Mówią że jak za dużo osób posługuje się jednym systemem to przestaje on działać, a to raczej dotyczy tego systemu. Inną sprawą jest optymalizacja i przystosowanie się do panujących realiów... Nie wiem co o tym myśleć. Gdyby tak włączyć EA i miałby on zarabiać pieniądze to wydaje się zbyt łatwe i mam wątpliwości czy to możliwe.
Teraz to najważniejsze to weryfikacja moich założeń i sprawdzenie tej metody.
Jako że w Londynie płacą w tygodniówkach to podsumowanie tego tygodnia wygląda następująco:

1 x 310 465 Stop loss - 310 19.09 -30,00 zł
2 X 360 540 Take Profit 540 20.09 45,00 zł
3 x 270 405 Stop loss -270 21.09 no oco - -270 -60,00 zł
4 x 270 405 Stop loss -270 22.09 -30,00 zł
5 x 340 510 Take profit 510 23.09 PT 45,00 zł
RAZEM
-30,00 zł
(-)70 pkt


Wiadomka że tydzień to nic, bo interesuje nas by być profitable in long term. Odnoszę się do tego tygodnia bo na 6 transakcji 2 zakończyły się na TP x 1.5, w których cena spokojnie osiągnęła TP x 2 jeszcze z zapasem.
To samo odnosi się do testów, które podałem rozpoczynając ten temat, można stosować tu większy RR niż 1.5 jednak wiąże się to do zmniejszenia skuteczności systemu, nie mylić ze zmniejszoną zyskownością bo ta akurat może być większa. Oczywiście jest to hipotetyczne założenie dla którego nie mam żadnej podstawy wynikającej z doświadczenia.

Podsumowując ten tydzień, gdybyś grał tym systemem to kończymy pod kreską, nie uwzględniając prowizji. Gdybyś przyjął RR 2 do 1 wtedy na 0.
Coś jeszcze do MM, co gdyby nie przyjmować stałego ryzyka a raczej przyjąć że przesunięcie o 1 punkt to jakaś wartość w PLN?

Spokojnego udanego weekendu.
Pozdrawiam Bquiet.
“Whether you think you can, or you cannot, you are right.” - Henry Ford

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: 100% Mechaniczna Strategia GBP

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

BeQuiet pisze: Wiadomka że tydzień to nic, bo interesuje nas by być profitable in long term. Odnoszę się do tego tygodnia bo na 6 transakcji 2 zakończyły się na TP x 1.5, w których cena spokojnie osiągnęła TP x 2 jeszcze z zapasem.
I teraz wyobraz sobie, ze masz taka strategie, ktora dzien w dzien przez 2 miesiace przynosi taka strate 70 zl, aby dopiero po dwoch miesiacach zmiennosc ceny pozwolila realizowac Twoje zalozenia i dopiero wtedy masz zyski. I co wtedy? Wytrzymiesz psychicznie te 2 miechy?
Mam w trzy d... takich EA, ktore posluguja sie takimi zalozeniami. Rok temu na DAXie mialem zaj.... system, 2 miesiace na demo czysty zysk, wpuscilem robota na real i akurat wtedy panowie we Frankfurcie postanowili wrzucac na rynek wiecej kasy niz do tej pory a co za tym idzie srednie dzienne zasiegi i rozrzut ceny byly duuuzo wieksze niz ja zalozylem. i tak przez caly tydzien dzien w dzien strata, idealnie zeby wyczyscic mnie z kapitalu.
Pozdrawiam i owocnej walki.

BeQuiet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 17 sie 2015, 22:33

Re: 100% Mechaniczna Strategia GBP

Nieprzeczytany post autor: BeQuiet »

Cześć.
Wyniki zeszłego tygodnia przedstawia screen, tym razem znowu na minusie.
Benedyktyńska praca to trafne określenie Jarek. To naprawdę trudne codziennie składać zlecenia, trzymać się założeń a przede wszystkim wierzyć w to że się uda po serii porażek.
Jakby nie patrząc to z tej pracy zwalnia nas robot i może pracować za nas, tym bardziej jest to jedyne wyjście dla osób, które w tych godzinach są w pracy. Jednakże wadą a nie zaletą to logiczny sposób działania tej strategii w myśli takiej że to EA - bo komputer nie posiada intuicji a z kolei ta potrzebna jest żeby zdobyć ziarnko przewagi nad resztą rynku.

London Breakout - czyli londyńskie przełamanie, do tej strategii wprowadzam następujące logiczne założenie związane z intuicją i zasady że jeżeli coś robisz to potrafisz to wytłumaczyć dlaczego tak postępujesz. Zlecenia wygasające 16:00 lub 17:00
Europejska giełda to przede wszystkim Londyn czynny od 9 do 18. Warto zwrócić jednak uwagę, że o ile początkowe godziny związane z otwarciem giełdy są niezwykle istotne ze względu na największy przepływ kapitału wynikający z wymiany walut przez tak zwanych commercial interest, to po godzinie 11 możemy zauważyć znaczny spadek zmienności oraz brak jednolitych decyzji na całym rynku. Sytuacja poprawia się dopiero po godzinie 14, kiedy na rynek wkraczają Amerykanie. Z tego powodu czas pomiędzy śmiało możemy wykorzystać na inne aktywności życiowe pozostawiają Forex na później. Warto wtedy odpocząć, odetchnąć od pracy i wrócić z nową energią do kolejnej sesji.
Żródło: Google, "handel w londynie godziny" - nie podaję adresu z wiadomych powodów.

Życzę udanych transakcji.
Bquiet

https://www.youtube.com/watch?v=npaIH2mEBok
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“Whether you think you can, or you cannot, you are right.” - Henry Ford

ODPOWIEDZ