1% dziennie przez 100 dni

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

highend pisze:Ilość postów nie ma znaczenia. Ja mam dużo bo dużo piszę. natomiast ilość pochwał czy ostrzeżeń - już ma.
Ale ja już kończę ten off top :) Udanych trejdów wszystkim życze i sobie też.
Należałoby podzielić ilość postów do ilości pochwał. Nie sądzisz?

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: highend »

FxTag pisze:
highend pisze:Ilość postów nie ma znaczenia. Ja mam dużo bo dużo piszę. natomiast ilość pochwał czy ostrzeżeń - już ma.
Ale ja już kończę ten off top :) Udanych trejdów wszystkim życze i sobie też.
Należałoby podzielić ilość postów do ilości pochwał. Nie sądzisz?
Nie.
Jak dla mnie ta cyferka mogłaby zupełnie nie istnieć.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

Ilość pochwał ma mniejsze znaczenie, niż ilość ostrzeżeń (ale to tylko moim zdaniem). Natomiast naj...e ponad siedmiu tys postów bez żadnego odzewu, czy to pochwały, czy nagany, świadczy o wartości tych wypowiedzi.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: freakout »

JAREK67 pisze:Highend i freakout.
Wy i wam podobni swoimi wypowiedziami - tymi "merytorycznymi" sprowadzacie to forum do poziomu śmieciowego. A ja mam od urodzenia alergię na otaczająca mnie ignorancję, zwłaszcza odmianę nieskrępowanie panoszącą się. Mam czas i pieniądze więc stać mnie w czynie społecznym powalczyć z jej wszelkimi przejawami. Akurat swoją ostatnią aktywnością przekroczyliście mój próg bólu i załapaliście się na reakcję obronną.
skoro masz czas i pieniądze to może najpierw zacznij od siebie? ;) na pewno przyniesie to jakiś pożytek :)

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

freakout pisze:
inwestor2006 pisze:nie rozumiem dlaczego akurat 3%? moim zdaniem 5% czy 1% też jest ok...druga część zdania jest prawdziwa co napisałeś...czyli co każda pozycja odpowiedni lot dający cały czas to samo ryzyko ale wielkośc ryzyka nie ma znaczenia dla procentu składanego
dlaczego 3%? bo trzykrotnie szybciej rosną zyski i jest to maksymalny poziom ryzyka jakie powinniśmy podejmować ;) weź jakikolwiek kalkulator i sobie policz ile ugrasz np. w 100 transakcjach od danej sumy ryzykując po 1% na trejd i po 3% ;) zakładając że zacznie od 1000$ i każda transakcja z tych 100 przyniesie 1% zysku wynik końcowy wyniesie 2700$ - natomiast ryzykując 3% będzie to już 19200$ ;) widać różnicę? :)
JAREK67 pisze:Pij dużo wody bo się odwadniasz.
brat Pablo90?
ok...trzsykrotnie szybciej rosną zyski ale nie jest to definicja procentu składanego...a wszystko zaczeło się od pytania co to jest procent składany??więc napisałem że masz racje co do stosowania zwiekszonej pozycji po kazdym zagraniu zwycieskim i zmniejszonym po stratnym...ale nijak do procentu składanego ma sie fakt gry z ryzykiem 3% czy 5% czy 10%...
ok im wiekszy ten % tym wieksze zyski to jasne...ale to nie jest element procentu składanego...i kto powiedział poza tym że 3% to maksymalny poziom jaki powinnismy podejmować???ja czesto stosuje większy i dobrze mi z tym od wielu wielu lat...nie ma czegoś takiego jak max 3%...są traderzy śwaitowej sławy co stosują 1% a są tacy co grają 5%

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: freakout »

inwestor2006 pisze:ok...trzsykrotnie szybciej rosną zyski ale nie jest to definicja procentu składanego...a wszystko zaczeło się od pytania co to jest procent składany??więc napisałem że masz racje co do stosowania zwiekszonej pozycji po kazdym zagraniu zwycieskim i zmniejszonym po stratnym...ale nijak do procentu składanego ma sie fakt gry z ryzykiem 3% czy 5% czy 10%...
ok im wiekszy ten % tym wieksze zyski to jasne...ale to nie jest element procentu składanego...i kto powiedział poza tym że 3% to maksymalny poziom jaki powinnismy podejmować???ja czesto stosuje większy i dobrze mi z tym od wielu wielu lat...nie ma czegoś takiego jak max 3%...są traderzy śwaitowej sławy co stosują 1% a są tacy co grają 5%
3% zostało uznane za optimum i taką stratę jest jeszcze łatwo odrobić ;) 10% to jest stanowczo za dużo - osobiście w życiu nie zaryzykowałbym 1/10 mojego kapitału w 1 transakcji :)

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

freakout pisze: 3% zostało uznane za optimum
Podaj jeszcze organizację i datę kiedy to zdarzenie miało miejsce!!!
I ty się dziwisz, że jesteś żałosny w moich oczach ?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: freakout »

JAREK67 pisze:
freakout pisze: 3% zostało uznane za optimum
Podaj jeszcze organizację i datę kiedy to zdarzenie miało miejsce!!!
I ty się dziwisz, że jesteś żałosny w moich oczach ?
żałosny to jest Twój trolling :) tak się generalnie w forexowym światku przyjęło że nie powinno się ryzykować więcej niż 3% konta na trejd, a Ty jak zwykle pajacujesz ;) mi po takim czasie i w takim wieku zwyczajnie by się to znudziło, ale jak widać wiek nie gra roli jeśli chodzi o trollowanie w sieci :d

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

przecież ile ryzykuje się na wejście nic nie ma do procentu składanego...

a z tym 1000razy 1% to tak sobie wkleiłam, 5 lat jeśli 1% dziennie, ale tyle nie wychodzi.. równie dobrze można by to zrobić szybciej, chodzi o koncepcje, że trzeba to zrobić 1000razy wykorzystując procent składany. Tak sobie będę szła po drabince, zobaczymy co się będzie działo po drodze.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: freakout »

post do wywalenia

ODPOWIEDZ