1% dziennie przez 100 dni

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Chyba złamałaś swoje założenia i puściłaś EU w nielimitowaną stratę w longi. Na moje jeżeli teraz EU nie zawróci a pójdzie jeszcze raz w okolice highs z ostatnich 2 miesięcy - czyli coś nie tak będzie z trendem dolarowym to konto zaliczy MC.
fx-forum

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

chyba w shorty, a nie w longi, wcześniejsze większe zlecenie przed zmianą wolumenów, ale MC nie będzie bo jest SL, do tego częścią wczorajszych zysków zdjęłam już część tego zlecenia. Za to widzę dużo zagrożeń tej strategii: konsolidacja wręcz zabójcza, więc myśle, żeby ograniczyć ilość zleceń do max 10-16 i później znowu zaczynać od pierwszego. Handel tylko, kiedy jest ruch (chociaż i on może się skończyć i wtedy zbierają się zlecenia..... tu dlatego limit max zleceń musi być). Idealnie byłoby po prostu wchodzić na danych, ale musi być szybka egzekucja, żeby nie było sytuacji kiedy broker nie pootwiera zleceń. Tak trzymanie się zasad to mój największy problem stąd mały kapitał jako SL, a większa część poza rachunkiem.... po to ten dziennik, którego przez ostatnie dni nie miałam też czasu prowadzić, tylko czytam komentarze, zresztą wiele rzeczy i rad, pomysłów bardzo przydatnych za co dzięki :))

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

może przed włączeniem EA posprawdzaj kiedy będzie miał najlepsze warunki wspomagając się kalkulatorem zmienności walut ----> http://pl.investing.com/tools/forex-vol ... calculator wiem że duża zmienność nie oznacza jeszcze trendu ale trend można szukać przy pomocy wskaźnika "currency slope strength" jest trochę opóźniony bo opiera się na średnich ale trendy często trwają na tyle długo że się załapaiesz... Patrzysz która waluta sobie najgorzej radzi i czy jej siła spada względem innych, tak samo patrzysz która radzi sobie najlepiej, wtedy wiesz że para tych walut jest w trendzie, potem sprawdzasz na kalkulatorze zmienności ile średnio robią pipsów w tej godzinie dniu itd... tylko trzebaby posprawdzac różne TF-y... myślę że zwiększyłoby to twoja przewagę... a może jeszcze inne wskaźniki i narzędzia.. ogólnie chodzi o znalezienie najlepszego "środowiska" dla robota no i dobranie jego parametrów...jak wygląda wskaźnik masz w załączniku..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

dzięki, to może się też przydać. Właśnie dobór dnia do handlu, zmienności, ale też i spread jest ważny :)

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Do aniacfiszan: Bossa ma fajny wskaźnik: http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page ... s_id=15317
Do wszystkich pozostałych oraz Moda: dziękuję za pochwałę. Forum przeglądam codziennie, wpisy robię rzadko kiedy mi się uzbiera.
I JESZCZE JEDNO, aby skrócić dystans: nie jestem zarabiającym traderem :) ale również nie tracącym.
Pozdr. R.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Mam taki pomysł by otwierać kolejne przeciwne pozycje wtedy gdy jakiś element strategii (np. wskaźnik) mówi, że trend się zmienił. Niezależnie od odległości w pipsach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

otwieranie pozycji po jeszcze dłużyszym czasie hedge powoduje, że zostajemy bardzo długo z otwartymi zleceniami, rozstrzelonymi na całym wykresie co jest nieopłacalne, codzienne koszty utrzymania zleceń i bardzo długa droga, żeby strate nagdonić przy większym rozstawieniu. Ja juz teraz widze takie wady, że nie da się tak w nieskończoność. Koszty rosną bardzo szybko. Przy dłuższej konsolidacji bardzo łatwo wyczyścić rachunek. Udało mi się zamknąć miesiąc na plus i teraz dalej chcę realizować plan, jednak myślę o zmianie strategii a hedge chcę stosować bardziej okazyjnie, nie codziennie.

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

aniacfiszan pisze:otwieranie pozycji po jeszcze dłużyszym czasie hedge powoduje, że zostajemy bardzo długo z otwartymi zleceniami, rozstrzelonymi na całym wykresie co jest nieopłacalne, codzienne koszty utrzymania zleceń i bardzo długa droga, żeby strate nagdonić przy większym rozstawieniu. Ja juz teraz widze takie wady, że nie da się tak w nieskończoność. Koszty rosną bardzo szybko. Przy dłuższej konsolidacji bardzo łatwo wyczyścić rachunek. Udało mi się zamknąć miesiąc na plus i teraz dalej chcę realizować plan, jednak myślę o zmianie strategii a hedge chcę stosować bardziej okazyjnie, nie codziennie.
Hej, sugerowałem już, by nie hedgować, a zamykać i otwierać nowe o odpowiedniej wielkości, wyjdzie na to samo.
Przelicz sobie na spokojnie symulację wielkości pozycji.
Efekt każdego hedga = zero pozycji + tylko wisząca strata na equity.
Lepiej zamykać od razu przez otwarcie przeciwstawnej (2x większej, by zamknąć jedną jednostkę i drugą otworzyć w przeciwnym kierunku)

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

Tak, ale do tego muszę mieć przerobiobe ea i wtedy najpierw spróbuje tak na demo, chociaż w moim odczuciu i tak ten system nie sprawdzi się w codziennym handlu, tylko okazjonalnie :)

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

No samo takie pykanie raczej w dłuższym okresie nie przyniesie kokosów, bo nie ma edge-a, przewagi statystycznej.
Wszystko w tym tradingu sprowadza się do statystyki, DD, risk-of-ruin.
Jak nie masz edge-a, to szanse są 50/50 - spread/poślizgi, czyli < 50%. Manipulowanie R:R też matematyki nie oszuka.
W dłuższym terminie jedyna szansa na wygraną to jakaś przewaga nad rynkiem.
No chyba, że wpłacanie 1k PLN i uśrednianie pod korek z nadzieją, że zarobimy zanim trafimy MC :)
Niektórzy tu na forum tak działali/działają, ale raczej na krótką metę (do określonego zarobku/wypłaty, albo serii MC kasującej zysk) ;)

ODPOWIEDZ