1% dziennie przez 100 dni

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
tyler_durden
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:20

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: tyler_durden »

aniacfiszan pisze:Ta strategia będzie się dobrze sprawdzać, gdy nie będzie konsolidacji. Dłuższa konsolidacja wyczyściłaby szybko rachunek. Zgadza się, przy każdym nowym zleceniu potrzebuje coraz większego ruchu zazwyczaj, żeby nadgonić głównie spread, który tu stanowi największą przeszkodę. Jakby nie ponosić w ogóle kosztów spreadu to ryzyko praktycznie nie istnieje, poza tym, że może się skończyć margin do otwierania kolejnych zleceń. Założyłam, że tak gram więc nie chcę zmieniać teraz, że będę grać "normalnie" z SL. Poza tym widzę duży potencjał tej strategii, inaczej bym tego nie robiła. Liczy się odpowiedni dobór dnia handlu i moment wejścia i trochę szczęścia bo tak na prawdę nigdy nie wiadomo kiedy trafi się na konsole. Tak broker na pewno jest zadowolony bo większość to koszty spreadu, które niestety nie są moim zyskiem, ale dlatego rachunek mam pod IB i dzięki temu mam około 8$ za 1 lot cash back. (Strategia ta jest wymarzona pod generowanie obrotu). Jest wiele ryzyk: konsolidacja, poślizgi, które od razu zwiększą odległość zleceń i dłuższą drogę do wyjścia choćby na zero, ryzyko nieotwarcia oczekującej na danych lub szybki ruch niepozwalający ustawienie oczekującej. Nie zakładam zamykania określonej straty, kapitał jest mały i to jest mój SL, właśnie te 200$. Pewnie, że na większej kwocie grałabym mniej ryzykownie. Co do mikro to i tak otwieram zlecenia od 0,1 lota więc rachunek standard musiałby mieć minimum 2tyś$, żeby procentowo wyglądało to w jakimś stopniu podobnie... podobnie bo nie da się na rachunku standard otwierac np. 0,013 lota czy 0,024... na mikro mogę lepiej wykorzystać mnożnik. A MarcinMC to mój brat i sam napisał mi automat, dzięki któremu nie muszę przez cały czas być przy komputerze :) na początku tak było i tak się nie da, nie można odejść na moment od kompa. Z automatem jest wygodnie bo ustawiam sobie tylko odległości i pilnuje czy wszystko się dobrze otwiera. Pierwsze zlecenie zawsze otwieram sama za pomocą przycisku i zysk też zamykam sama też przyciskiem close all. TP ogólny też zawsze mam ustawiony, ale zawsze mocno wygórowany, może kiedyś nie zauważę i dobije do TP zanim zamknę wszystko wcześniej.
Cześć Aniu. Witaj w klubie ludzi, którzy stosują hedż :wink:

Szlifuje od dwóch miesięcy podobny sposób na zarządzanie ryzykiem z tym, że gram na d1, h1, z triggerami na m30 i m15, a zamiast klasycznego SL gram martyngałem, tzn stawiam L za 0,1 l ,a w odleglosci 15 p S za 0,2 l(rozbijam na 2x 0,1 żęby lepiej się sumowało w pkt).

Teraz zaczyna się całe maritum tego typu podejścia gdyż nie jest to dla mnie strategia (choć może być), ale sposób na MM :
1. Cena łapie drugie zlecenie na S i podąża jeszcze 15p - wychodzę na zero;
2. Cena łapie drugie zlecenie na S i cofa się - wtedy równoważę obie strony hedża : stawiam po takie samej cenie zlecenie L 0,1 l;
2a. W odległości 30 p stawiam zlecenie zgodnie z ruchem czyli jeśli mam zahedżowane pozycje 2x 0,1 l i 2x 0,1 S czyli 30p niezrealizowanej straty stawiam w odległości 30p kolejne zlecenie L
3. Są teraz kolejne dwie mozliwości ruchu ceny :
3a. Zgodnie z naszym kierunkiem, czyli 30 p do góry i wychodzimy na 0;
3b. Cena cofa się do naszego hedża
4. Ustawiam w tym wypadku SL z L na -20p, a z dwóch pozycji TP 2x10p. Jeśli cena dojdzie do TP i SL wychodzę na zero.
5. W tym momencie nie mam pomysłu na tą strategię. Tzn, ciągle jest niewiadoma w koncepcji, bo nadal mam dwa zlecenia na S - teraz już w odległości -25p z sumą -50p.
5a. Można ustawić SL w każdym zleceniu na -50p - to da SL -100p dla dwóch pozycji;
5b. Można zamiast SL znowu hedżować i powtórzyć cały proces aż do silnego wybicia w którąś ze stron - skłaniam się do tego drugiego, żeby takie podejście miało jakikolwiek sens;


Minusy :
- długie kiszenie pozycji;
- gra tylko na parach o silnej zmienności
- otwieranie zleceń tylko w okresie największej płynności;
- trzymając pozycje w hedżu pozbawiamy się możliwości kolejnych zagrań;
- liczenie na powrót ceny do równowagi - przy punkcie 4 - nie zawsze się to udaje;
- powiększanie straty przy punkcie 5
- taka gra opłaca się tylko jeśli ktoś lubi niskie interwały
- potrzeba silnej psychiki (patrzenie na zwiększający się DD) i cierpliwości

Plusy :
- przez dwa tygodnie sumarycznie nie miałem żadnych strat;
- unikanie serii SL-ów
- komfort wchodzenia w pozycje - iluzoryczny, ale dla mnie bardzo ważny w procesie decyzyjnym


Dwa ostatnie udane zagrania :
16.01.2015gum15.png
usdcad-m15- 16.01.2015.png
Nieudane (-80p):
usdcad-m30-admiral-markets-as1nieudane.png

Życzę powodzenia i będę bacznie obserwował postępy.
PS. Gdyby ktoś miał merytoryczne uwagi - chętnie je usłyszę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ciągle głupi ...

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

załączam screena z dnia wczorajszego

+0,68%

w tej chwili otwarte zlecenia, póki co największy mój błąd to ciągłe bycie na rynku co powoduje, że często zlecenia za długo trwają, to jest do zmiany i kilka par walutowych, powinnam na tym kapitale używać maksymalnie jednej pary walutowej o najniższym spredzie i jednocześnie dużej zmienności, dlatego wszystkie nowe zlecenia będą tylko na EURUSD, zmiana pary dozwolona dopiero po zamknięciu poprzednich zleceń.

Aktualne saldo: 232,02$
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Jakiś potencjał w tym może jest.
Jakby ograniczyc godziny handlu np. 9-18.
Stosować SL = 10%
Zamiast TP ustawić trailowanie wyniku.
Być może popracować nad metodą wejść. Teraz jest najbardziej banalna z możliwych.
To od maja coś takiego mi wyszło.
Obrazek

Przy takich ustawieniach.
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Powiększanie stratnych pozycji to strata czasu. Na rynku nie ma miejsca dla ludzi którzy nie potrafią się pogodzić ze stratną pozycją, rynek wcześniej czy później upomni się o swoje.

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

To nie do końca powiększanie stratnych pozycji bo zawsze otwieram zlecenia zgodnie z kierunkiem ruchu, więc nie jest to uśrednianie strat. Co do odległości ja stosuje od 8 do 10 pips, przy 30 pips odległości w pewnym momencie potrzebny by był na prawde większy ruch żeby wszystko wyrównać choćby na zero. Widze też, że za duży mnożnik sprawia, że później zlecenia robią się zbyt duże. Będę to zmieniać tak, że z każdą następną pozycją mnożnik będzie minimalnie malał, ale tez rosnąć musi, żeby nagle nie okazało się, że potrzeba 300pips ruchu żeby zamknąć całą siatkę. Godziny handlu racja i moment wejścia też się liczy. Najczarniejszy scenariusz to moment kiedy kurs idealnie wstrzela się nam w oczekujące i otwiera coraz to kolejne nie idąc w żadnym konkretnym kierunku, sama pamiętam takie konsole przy innym handlu, że to wcale nie rzadkość. Idealne dni na handel to moim zdaniem wtorek, środa i ewentualnie jeszcze czwartek, do tego godziny ranne tak aby do wieczora już wszystko zamknąć. Postaram się zmniejszyć ilość wejść, ale w zamian czekać dłużej na większy ruch, żeby od razu mieć większy zysk.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Ale 8-10 pipsów to masakrycznie blisko. Większa odległośc wymaga większego kapitału ale też rośnie prawdopodobieństwo, że pierwsze wejścia będą zamykane z zyskiem bez potrzeby hedżowania.

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

aniacfiszan nie wiem, gdzie masz konto ale XM ma w swej ofercie mikro konta, gdzie możesz otwierać super małe pozycje, przykładowo na klasycznym koncie 0,01 lota (mikrolot) masz zabezpieczenie ok. 8,50 zł (eur/usd, lewar 1:500). Na koncie, o którym piszę mikrolot będzie 100-krotnie mniejszy a zabezpieczenie wyniesie odpowiednio 0,08 zł - możesz takie konto wykorzystać do rzeczywistych testów jeśli nie chcesz trzymać większej kasy u broka.
A Twój awatar to Ty? :)
Pozdr. R.

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

Pablo90 pisze:Powiększanie stratnych pozycji to strata czasu. Na rynku nie ma miejsca dla ludzi którzy nie potrafią się pogodzić ze stratną pozycją, rynek wcześniej czy później upomni się o swoje.
Takie są założenia strategii, absolutnie nie uważam tego za stratę czasu.
Co do postu na temat rachunku na nanoloty to właśnie takiego używam.

Awatar użytkownika
grand116
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2013, 11:14

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: grand116 »

Witam ja tez od jakiegos czasu dzialam w tym kierunku tylko zwiekszam pozycje x3 wejscie mam po pierwszej m15 h1 ktora zamyka sie pod,nad poprzednia h1 to jest mój sygnał do wejscia
Moje tp wynosi wielkosc m15 zamykajacej sie nad,pod h1 sl pod,nad m15 i uruchomienie kolejnej pozycji po 6-ciu pozycjach kolejne sa takiej samej wielkosci tpx2x3..........
Ciekawi mnie czy zlecenia ustawiasz na chybił trafił czy czekasz na sygnal wejscia

Lub pozycje 0,1tpx2,0,2tpx3,0,3tpx4........

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

Dzień dobry... wczoraj

+1,98$
+0,86%


aktualne saldo: 234,01$

teraz do biegania, a później handel, ale dziś niewiele danych więc tylko rano, żeby na weekend nic nie zostało :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ