1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Proponuję czytać z większą uwagą. To jest skrypt, nie wskaźnik.

Puszkin
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:53

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: Puszkin »

Panowie chyba całkiem pomyliliście działy.
Mod pobudka! :) Żartuję

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: TxT »

MarcinPOL pisze:TxT
Lewar 1:100 to efektywnie 1:50 w Polsce. U polskich brokerów nie można kupować ponad kwotę na balance. Dodatkowo ze Stop out jest różnie. Taki Alior ma Stop Out wysoko chyba 90% to co z tego, że lewar jest 1:100 jak to teoria.
Efektywnie ciagle jest 1:100 bo placisz 1% depo za ekspozycje stukrotnie wieksza.
Jeżeli grasz pod korek rachunku i wykorzystujesz cala wolna gotowke + jeszcze depo to moim zdaniem nie ma znaczenia czy ktos Ci da stop out na 90% czy 30% - i tak oddasz ta kase w dlugim terminie. Tak duze ryzyko nie pozostawia Ci marginesu bledu, a wiadomo ze nawet najlepsi traderzy na swiecie sie myla czasami. Wystarczy ze bedziesz przelewarowany i Ci nie wejda 2, 3 transakcje z rzedu - ile zostanie na rachunku?

MarcinPOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 13 cze 2015, 22:30

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: MarcinPOL »

TxT pisze:
MarcinPOL pisze:TxT
Lewar 1:100 to efektywnie 1:50 w Polsce. U polskich brokerów nie można kupować ponad kwotę na balance. Dodatkowo ze Stop out jest różnie. Taki Alior ma Stop Out wysoko chyba 90% to co z tego, że lewar jest 1:100 jak to teoria.
Efektywnie ciagle jest 1:100 bo placisz 1% depo za ekspozycje stukrotnie wieksza.
Jeżeli grasz pod korek rachunku i wykorzystujesz cala wolna gotowke + jeszcze depo to moim zdaniem nie ma znaczenia czy ktos Ci da stop out na 90% czy 30% - i tak oddasz ta kase w dlugim terminie. Tak duze ryzyko nie pozostawia Ci marginesu bledu, a wiadomo ze nawet najlepsi traderzy na swiecie sie myla czasami. Wystarczy ze bedziesz przelewarowany i Ci nie wejda 2, 3 transakcje z rzedu - ile zostanie na rachunku?
Ja wpłacam 5% kapitału przeznaczonego na trading i sporo wypłacam. Dla mnie to ma znaczenie. Musiałem zmienić brokera na australijskiego przez to. Tylko utrudnienie wprowadzili.

lumierish
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2014, 14:45

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: lumierish »

MarcinPOL pisze:
TxT pisze:
MarcinPOL pisze:TxT
Lewar 1:100 to efektywnie 1:50 w Polsce. U polskich brokerów nie można kupować ponad kwotę na balance. Dodatkowo ze Stop out jest różnie. Taki Alior ma Stop Out wysoko chyba 90% to co z tego, że lewar jest 1:100 jak to teoria.
Efektywnie ciagle jest 1:100 bo placisz 1% depo za ekspozycje stukrotnie wieksza.
Jeżeli grasz pod korek rachunku i wykorzystujesz cala wolna gotowke + jeszcze depo to moim zdaniem nie ma znaczenia czy ktos Ci da stop out na 90% czy 30% - i tak oddasz ta kase w dlugim terminie. Tak duze ryzyko nie pozostawia Ci marginesu bledu, a wiadomo ze nawet najlepsi traderzy na swiecie sie myla czasami. Wystarczy ze bedziesz przelewarowany i Ci nie wejda 2, 3 transakcje z rzedu - ile zostanie na rachunku?
Ja wpłacam 5% kapitału przeznaczonego na trading i sporo wypłacam. Dla mnie to ma znaczenie. Musiałem zmienić brokera na australijskiego przez to. Tylko utrudnienie wprowadzili.
Jaki to broker? Napisz. W jakiej walucie konta prowadzą? Dzięki.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

smieszy mnie gadanie ze mala dzwignia chroni kapital itp itd.. przeciez to poprostu ograniczenie ktore zmusza do trzymania wiekszej kasy u brokera... wole grac duzym lewarem a kase trzymac w banku a nie u brokera... a najlepszy jest mpapież ktory wszedzie pisze o tym jak to mala dzwignia pomaga mu nie przesrac kapitalu... to zaklinanie rzeczywistosci owszem wolniej przesra to co ma u brokera ale moglby poprostu zostawic sobie to w kieszeni i nie martwic sie ze broker splajtuje... mala dzwignia zwieksza ryzyko utraty kasy bo brokerzy to nie banki i zawsze moga nas wydymac pozatym jak ci luka przeskoczy SL to pokryja to z twojego depo ktore bedziesz u nich mial bo bedziesz musial przy malej dzwigni a jakbys mial duza dzwignie to by ci depo na minus wskoczylo i wtedy broker nie jest w stanie zmusic cie do uzupelnienia konta... ryzyko na pozycje kazdy ustala sobie sam z tym ze przy duzej dzwigni masz wiekszy zakres ustalenia tego ryzyka... a dodatkowym ryzykiem ktore trzeba brac pod uwage jest trzymanie kasy u broka...

jabada
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 31 mar 2015, 17:44

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: jabada »

grecja,chiny,iran?
a może coś się szykuje?
i sobie pod te duże ruchy, grunt szykują ,aby jak najwięcej kasy na rachunkach było ?????

Awatar użytkownika
shogomad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1112
Rejestracja: 24 paź 2014, 16:51

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: shogomad »

Podejrzewam ,że większość posłów głosujących za ta ustawą ( jak nie wszyscy ) w życiu pozycji nie otworzyli i nie mieli pojęcia co to lewar. Podejrzewam ,że nawet ekspert piszący projekt ustawy myślał ,że lewar to proste przełożenie "ile to jedną złotówką można wywinąć zysku/straty". Sądze tak dlatego ,że do dzisiaj niektórzy na forum, co mają konta i grają myślą podobnie. Skoro "traderzy" sa w takim błędzie to co dopiero sejmowi ignoranci.

Wychodząc z takiego założenia to obniżenie lewara to jak obniżenie...no nie wiem...mnożnika w jednorękim bandycie. Debil sobie krzywde zrobi wolniej. Niestety nie uwzględnia to podejścia od strony zabezpieczeń, bo do tego się to sprowadza. Teraz po prostu wieęcej trzeba wpłacać do broka. Ja to odczułem mocno, bo nigdy całej kasy na trading u broka nie trzymałem i teraz by grać tak jak grałem (tym samym lotem) musze utrzymywać dwa do pięciu razy większe rachunki.

Niestety nic nie możemy zrobić w tej materii , może poza głosowaniem na jakąś liberalną/libertariańską partię która po sformowaniu rządu nie będzie się podejmować regulacji w takiej materii.

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: Midas »

Czy to są żarty? Niedługo wprowadzą maksymalny czas srania we własnym kiblu, żebyście atmosfery nie zanieczyszczali. Nie mogę pojąć jakim cudem i po co z każdym rokiem są co raz większe ograniczenia we wszystkim. Macie chociażby najlepszy przykład -> "dopalacze". Weszła ustawa zakazująca xx substancji, w ciągu następnego miesiąca kilkanaście osób umarło, kilka setek wylądowało w szpitalu a ilu się potruło i przetrwało w domu to nie wiadomo (bo weszły nowe, nie znane ludziom substancje). Czy naprawdę nie lepsze jest pewne i przetestowane (tak jak ogromny lewar, który po prostu czyści kretynów) czy nowe udziwnienia? Dodatkowo niszczy to możliwości ludzi, którzy chcą miec jak najmniejszą ekspozycję na ryzyko ze strony rynków i brokera. Grają 1;500, jak stracą dopłacają po prostu, jak zarabią wypłacają a 95% rachunku jest na lokacie... Ehh czysta głupota.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Na lokacie!!! Co ty sobie jaja robisz :lol: :lol: :lol:

ODPOWIEDZ